الیشانآلیشان (به ترکی: Alişan) با نام واقعی سرکان بوراک (به ترکی: Serkan Burak)  خواننده سرشناس ترک در نوزدهم هازیران سال 1976 در شهراستانبول ترکیه و در محله کاسیم پاشا متولد شد . قبل از اینکه وارد دنیای موزیک شود نام او سرکان بود و استعداد موسیقی او از طرف خانواده اش کشف شد . عالیشان دو ساله بود که ترانه های امپراطور ترک ابراهیم تاتلیسس را از حفظ می خواند . زمانی که وی به مدرسه می رفت در وقتهای اضافی درس ، معلمها از عالیشان درخواست خواندن موسیقی ترک سانات (نوعی از سبک سنتی موسیقی ترک) می کردند و این موضوع تا زمانی که عالیشان دیپلم گرفت ادامه داشت.

بزرگترین آرزوی عالیشان این بود که وقتی بزرگ شد وارد سیاست شود ولی از مرکز " ا س س" جواب رد شنید و این رویای عالیشان به واقعیت نپیوست . در آخرین سالهای دبیرستان با کمک مادی پدرش اولین آلبوم خود را روانه بازار کرد ولی هم اکنون عالیشان این کار را به عنوان آلبوم نمی بیند در سالهای بعد توسط آشنای پدربزرگش با شرکت موزیک پرستیژ آشنا شد در آن زمان یکی از صاحبان این شرکت خواننده سرشناس ترکیه مهسون کیرمیزی گول بود که با بررسی عالیشان اولین آلبوم وی را به نام "برای تو هیچ اتفاقی نیفتد" در سال 1997 روانه بازار کرد . عالیشان بعد از این کار با کارهای بسیار دیگری وارد دنیای موسیقی شد که آنها نیز بسیار مورد پسند قرار گرفتند و چندین سال پیش نیز وی فعالیت خود را در زمینه بازیگری نیز شروع کرد و در سریال محله بهشت در نقش اول مرد بازی کرد که این سریال به علت پر بیننده بودن چندین سال به طول انجامید .وی سال گذشته نیز آلبوم موسیقی اسلامی روانه بازار کرده بود که در آن آلبوم آیات قرآنی و اذان را ذکر کرده بود . گفتنی است بر خلاف مسلمانان ترکیه که از این آلبوم بسیار خشنود بودند ، عده ای نیز از این آلبوم انتقاد کرده اند که عالیشان نمی بایست چنین آلبومی که در آن آیات قرآنی وجود داشت ، تهیه می کرد. عالیشان بعد از آن آلبوم دیگری را تهیه کرد که ترانه های این آلبوم نیز بسیار پرطرفدار شده و ویدئو کلیپ های آن مرتباً از طرف هواداران وی و از شبکه های مختلف موسیقی درخواست می شود . همچنین تاتلیسس سال گذشته دو هنرمند محبوب موسیقی عالیشان و نیهات دوغان را به عنوان جانشین خود در موسیقی ترک  معرفی کرد.

سریال ها و فیلم هایی که آلیشان در آنها ایفای نقش کرده:

 • Aynali Tahir(1998)
 • Kurt Kapani(1999)
 • Askina Eskiya(2001)
 • Papatya ile Karabiber(2002) (فیلم " گل بابونه وفلفل سیاه" با بازی الیشان و سیبل جان در آرشیو موجود میباشد)
 • Cennet Mahallesi(2004)


  مطالبی در مورد آلیشان (نشریه افتخار----مهر و آبان 87):

  سریال عالیشان از اکران برداشته شد :

  در سال های اخیر سریال های بسیاری از شبکه های مختلف ترکیه پخش می شود ولی به دلیل فراوانی آن ها ، برخی از این سریال ها به دلیل کمبود بیننده از اکران برداشته شده و برنامه یا سریال دیگری جایگزین آن می شود . عالشان نیز ماه گذشته در سریال جدیدی به نام “Gonca Karanfil” ایفای نقش می کرد ولی مدت پخش این سریال چند قسمت کوتاه طول کشید و هفته گذشته از اکران شبکه Atv برداشته شد . طبق شنیده ها جایگزین این سریال برنامه جدیدی با موضوع ازدواج خواهد بود .


  تمامی آلبوم های آلیشان با کیفیت عالی بصورت ام پی تری + 11 کلیپ زیبا (قدیمی و جدید) بهمراه بیش از 17 تراک اجرای تلویزیونی و کنسرتی بهمراه فیلم زیبای" گل بابونه وفلفل سیاه" با بازی الیشان و سیبل جان به صورت دی وی دی و با کیفیت بالا در آرشیو موجود میباشد.قیمت ویژه این مجموعه به صورت یکجا ۸۵۰۰ تومان میباشد.(هیچ مبلغ دیگری بابت هزینه پست یا dvd خام و... دریافت نمیشود)

  علاقه مندان برای تهیه این سی دی ها (به صورت ویژه و یکجا یا فقط تصویری ها یا ام پی تری ها) و سی دی سایر خوانندگان ترکیه ای میتوانند با شماره تلفن 09358739029 (یاشار) تماس بگیرند.

  برای ورود به فروشگاه سایت و مشاهده لیست برزگترین آرشیو موزیک ترکی در ایران (شامل بیش از ۱۵۰۰ آلبوم ترکی) کلیک کنید:

  آلیشان-الیشان-علی شان-علیشان-آلبومهای الیشان-ویدئو کلیپهای الیشان-فیلم های الیشان-عکسهای علیشان

 • + نوشته شده توسط یاشارTR در دوشنبه بیست و چهارم بهمن ۱۳۸۴ و ساعت ۱۵:۵۷ بعد از ظهر |